Pārtulko sava kaķa ņaudienus cilvēku valodā ar pasaulē pirmo runājošo kaķu siksniņu


03.08.2017

Vai esi kādreiz domājis, kā būtu, ja kaķi spētu sarunāties ar cilvēkiem? Izskatās, ka tālu no iespējas beidzot izprast mūsu mīluļus, mēs vairs neesam.

Jau kopš seniem laikiem dzīvnieku mīļi ir iedomājušies, kā tas būtu, ja tie spētu sarunāties cilvēkiem saprotamā valodā. Sākumā tas droši vien būtu mazliet biedējoši, vēlāk – varbūt pat noderīgi un jautri. Katrā ziņā mūsu iztēlei vairs nav tālu jāklejo, jo ir radīts jauns gadžets, kas murrājošajiem mīluļiem piešķirs cilvēka balsi.

Londonas reklāmas aģentūra “adam&eveDDB” ir nākuši klajā ar jaunu tehnoloģijas brīnumu, kura nosaukums ir “Temptations Catterbox”. Tā ir kakla siksniņa, kurā iestrādāts mikrofons un skaļrunis, kā arī WiFi un Bluetooth. Ar šī izgudrojuma palīdzību, tavs kaķis varēs cilvēka balsī paziņot, kad ir izsalcis, noguris, vientuļš vai vēlas apmeklēt labierīcības.

Ideja ir pavisam vienkārša: siksniņa pārveido ierastos kaķa ņaudienus un murrāšanu cilvēku valodā. Jāpiebilst gan, ka tā nav nekādā veidā pieslēgta kaķa smadzenēm, līdz ar to ierīces tulkojums nav pilnībā ticams. Taču, vai nebūtu jautri, ja tevi mājās sagaidītu runājošs kaķis?

Kā stāsta “Temptations” starptautiskā zīmola direktors Pīts Simonss (Pete Simmons): “Ar vairāku pētījumu palīdzību, esam uzzinājuši, ka pieauguša kaķa ņaudieni ir veids, kā viņi sazinās ar cilvēkiem, un, ieguldot šajā prototipa ierīcē, mēs varam sākt uzlabot savstarpējo sapratni starp abām pusēm, pirmo reizi piešķirot kaķiem balsi. Mūsu mērķis ir satuvināt kaķus un viņu saimniekus.” 

Pagaidām siksniņas prototips ir izplatīts tikai ASV un Jaunzēlandē, taču, ja tas pierādīs sevi kā veiksmīgu produktu, pavisam iespējams, to drīz redzēsim arī pie mums Latvijā.